Lisowczycy

Nasi pierwsi jeźdźcy dotarli na rajd w Ukrainie już dawno temu, w 2005 roku. W 2012 roku pojawiliśmy się w Gruzji, w górach Kaukazu. Dwa lata później przemierzyliśmy piaski Sahary i wybrzeże Atlantyku w Maroko. Teraz, co roku, wyruszamy do kilkunastu krajów na całym świecie oraz wymyślamy i przygotowujemy dla Was kolejne wyprawy!

image description

Konno przez świat

Przemierzamy świat wierzchem. Przez miasteczka, wsie, pola i bezdroża, przez góry, rzeki, lasy i piaski, wzdłuż brzegów jezior i oceanów. Wszędzie tam, gdzie dziko oraz dobry koń pod siodłem.

image description

Dzika przyroda i zwierzęta

Troszczymy się o przyrodę i zwierzęta, te dzikie i te udomowione. Uważamy, że tak jak dobry jeździec zawsze szanuje konia, tak i prawdziwy podróżnik szanuje otaczający go świat.

image description

Dbamy o ludzi

Dbamy o naszych jeźdźców tak samo, jak o lokalnych partnerów w krajach, do których się wyprawiamy. Działamy fair, wspieramy sprawiedliwy i zrównoważony rozwój. Szanujemy inne kultury.

Wczoraj i dziś

Jak to było z tymi Lisowczykami drzewiej, a jak jest współcześnie

Historycznie

Lisowczycy byli formacją lekkiej jazdy na początku XVII wieku. Nazwa pochodzi od jej twórcy oraz pierwszego dowódcy, Aleksandra Józefa Lisowskiego. Przyjęła się i przetrwała po jego śmierci, przechodząc do historii.

Formacja owiana była mieszaną sławą. Lisowczyków jednocześnie i podziwiano, i bano się - od Moskwy po Niderlandy. Bohaterowie licznych bitew i potyczek oraz awanturnicy, dla których wojna stała się sposobem na życie. Nie byli wyjątkiem w swoich czasach, ale sławę zdobyli jak Europa szeroka.

Lisowczycy to my!

Dzisiaj Lisowczycy to ludzie żądni przygód i ciekawi świata. Naszym sposobem na podróże jest dobry koń pod siodłem. Zapędzamy się do krajów Europy, Afryki i Azji. Odwiedzamy znane nam szlaki i przecieramy nowe.

Na rajdy wyprawiamy przez cały rok, wiosną, latem, jesienią i zimą. Jeżeli chcesz spotkać doborowe towarzystwo, przeżyć niejedną przygodę oraz zobaczyć kawałek świata to nie czekaj i zgłoś się do Lisowczyków. Ku nowym przygodom!

Werbunek trwa

Samotnie czy w grupie – zaciągnij się do Lisowczyków!

Samotni jeźdźcy

Chcesz wyruszyć na szlak, ale brakuje Ci towarzystwa? Możesz dołączyć do jednej z naszych grup. Wybierz z kalendarza rajdowego dokąd i kiedy chcesz jechać. Wypełnij formularz, a my zarezerwujemy dla Ciebie miejsce i niebawem się odezwiemy. W razie pytań - odezwij się do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości!

Wyprawy dla grup

Jesteście grupą jeźdźców i wspólnie pragniecie podjąć wyzwanie? Dajcie tylko znać dokąd i kiedy chcecie jechać. Możemy zarezerwować dla Was miejsca w ramach kalendarza rajdowego. Możemy też - jeśli Wasza grupa jest wystarczająco liczna, by utworzyć własną ekipę - zaplanować osobny, dedykowany termin wyprawy.

Lach bez konia jest jak ciało bez duszy...

Lisowczycy zawsze gotowi

Nasze wyprawy zapuszczają się w miejsca bliskie i dalekie. Każdy rajd konny to przygoda i czasem dzieją się rzeczy niespodziewane. Dlatego dbamy o mnóstwo spraw, a przede wszystkim o Wasze bezpieczeństwo.

Nasz zespół

Lisowczykami dowodzą Agnieszka i Paweł